"Problema era: magia se îneacă în ură. Nu, așteaptă, gândul se îneacă în ură. Voința de a mai trăi, aceea de a mai lupta...când toți ți se pun în cale, este mai ușor să renunți, să te lași să luneci...nu, nu este calea cea mai ușoară, este singura care poate fi parcursă...(...)Iată, da, când toți ți se pun în cale, este suficient să existe o singură persoană care să se lupte pentru tine, ca tu să-ți recuperezi forța, capacitatea de a lupta..."
Silvana de Mari